Academy Director

Yemi Akinyemi Dele

Yemi AD je esencí naší taneční školy. Vybudoval ji od základu podle svých představ. Stejně jako jiní si prošel různými školami, ale jeho snem bylo mít vlastní, jejímž sólovým posláním bude otevřená náruč a podpora pro každého, kdo chce tancovat. Nejde nám o to, aby naše škola praskala ve švech, spíše chceme, aby u nás bylo méně tanečníků, ale o to větší komunita a talenty. Dance Academy Prague má sloužit jako platforma pro každého, kdo prostě miluje tanec a chce se mu věnovat naplno a se vším kolem. Unikátní u nás je, že naše lidi jenom neučíme, ale také se o ně snažíme starat a pomáhat jim. Všichni, kteří ukáží vůli, makají, dřou a tancují skvěle, dostávají možnost uplatnit se jako profesionální tanečníci na eventech pořádaných naší druhou firmou JAD Productions. Díky tomu procestují nejen ČR, ale také celou Evropu.

V čem je tedy rozdíl mezi jinými školami? Možná to zní hloupě, ale ten nejzásadnější rozdíl jsou peníze. Naši školu dotujeme z jiné komerční činnosti a prakticky nikdy nebyla v zisku. To nám dává možnost nedělat nic, co bychom nechtěli, ale museli. Naším cílem je prostě pomoct tanečníkům, pro které je tanec zábavou, koníčkem, ale i naplněním celého života.

U nás může tančit každý – straight, gay, black, white, yellow, pink, orange. Nezáleží na orientaci, názorech, ani na tom, kolik máte peněz. V momentě, kdy vstupujete na sál, je to jenom o tanci a k tomu patří tolerance a láska. Co u nás naopak nefunguje, je rasizmus nebo jakákoliv forma xenofobie. Prostě naší vizí je být zenovým útočištěm každého tanečníka v ČR. Tohle všechno jsou ideály, na kterých byla naše škola postavena… a zatím pevně stojí.

 

BIO:

Yemi Akinyemi Dele je známý choreograf, režisér, performer a umělec. Narodil se v Liberci otci z Nigérie a české matce. Díky svému multikulturnímu původu zakomponoval do svého umění mnoho různých kultur z regionů z celého světa. Vystupoval v Paříži, Londýně, Barceloně, Los Angeles, Tokyu, Šanghaji, Bombaji a mnohých dalších. V roce 2010 vytvořil choreografii pro celosvětové turné světové hip-hopové superstar Kanye Westa, se kterým spolupracoval také na krátkém filmu „Runaway“, jeho vystoupení v Saturday Night Live a na MTV Video Music Awards 2010.

Music video shoot with KATE #mono2stereo #katematl #jadpro #yemiad #pokrok #musicvideo #czech #prague #praha

A photo posted by Yemi A.D. (@yemialchemist) on

Informace

Věk 34
Specializace Fusion
Zajímavost Založil a do dnes vede Dance Academy Prague.

Trainer Classes