Dance Academy Prague by Yemi AD byla založena v roce 2009 jako splněný sen našeho zakladatele a ředitele akademie Yemiho. Taneční škola vznikla s vizí vytvořit školu, která podporuje tanec jako cestu života. Podpořit každého tanečníka, ať už byl mladým a nezkušeným, nebo naopak starším harcovníkem, který hledal uplatnění. Chtěli jsme vytvořit platformu, kde může začít tancovat každý bez ohledu na jeho věk, sociální status nebo zkušenosti. Všechny tyto ingredience daly za vznik našemu prvnímu studiu, které sídlilo na Praze 1, v Jámě 8.

dance_academy_prague_v_jame

Naše první studio

Studio se od počátku těšilo velké oblibě a hned potom, co jsme rozšířili nabídku tanečních stylů, jsme museli po roce fungování zvětšit sál, rozšířit šatny a provést další rekonstrukce, abychom zvládli nárůst počtu tanečníků. Spolu s oblibou studia šli dopředu i tanečníci, kteří se protancovali do klipů domácích umělců a někteří se sami stali umělci. Ben Christovao? V showbyznysu začínal právě jako tanečník v naší škole. Pro veřejnost bylo ale asi největším tahákem a puncem úspěchu natáčení klipu Runaway pro Kanye Westa v Praze a následný doprovod českých tanečníků na Kanyeho americké tour.

Díky popularitě jsme po čase našemu tanečnímu studiu přerostli přes dveře a museli jsme začít hledat větší sál. Sehnat prostor pro taneční sál v Praze byl náročný úkol, ale nakonec jsme našli krásný sál v bývalé budově elektrických podniků. Bylo na čase se po 5 letech rozloučit se studiem v Jámě… V září 2014 jsme se definitivně přestěhovali pod střechu nynější budovy ORCO.